Logo
Architektura

ICI Polska

ICI POLSKA
Projekt adaptacji wnętrz w budynku produkcyjno – magazynowym OMIG S.A. na laboratorium firmy ICI POLSKA Sp. z o.o. jednej z największych firm chemicznych.

Lokalizacja: ul. Stępińska, Warszawa
Powierzchnia całkowita: 219 m2
Kubatura: 713 m3
Powierzchnia użytkowa: 206 m2

Dział:

  • Architektura

Rodzaj opracowania:

  • Adaptacja

Projekt: czerwiec 2004
Realizacja: maj – lipiec 2008

Zespół:

  • Architekci: Maciej Latoszek, Piotr Czuba
  • Architekci: Kinga Rybak, Tomasz Nowiński, Piotr Hamerski, Jan Cichy, Michał Kleniewski
Dodatkowe informacje:Program aranżacji zakładał przystosowanie istniejących powierzchni w budynku należącym do OMIG SA, na laboratorium firmy ICI Polska Sp. z o.o.
W ramach aranżacji zaplanowano podział przestrzeni na część laboratoryjną oraz część biurową. Zarówno laboratorium jak powierzchnia biurowa, stanowiąc funkcjonalną całość, posiadają odrębne wejścia z korytarza komunikacji ogólnej w budynku. W części biurowej przewidziano 3 pokoje biurowe w tym jeden konferencyjny, pomieszczenie socjalne dla pracowników, pomieszczenia mieszczące serwer, schowek. Część biurowa połączona jest drzwiami z powierzchnią laboratorium posiadającą wydzielony pokój biurowy dla trzech osób. W pobliżu wejścia zlokalizowano garderobę dla pracowników.
W laboratorium wydzielono ze względów technologicznych 2 niewielkie pomieszczenia pomocnicze, zamykane drzwiami. Pomieszczenie Laboratorium jest otwartą przestrzenią z centralnie zlokalizowanymi trzema wyspami.